Logo Brainlane BV
Deze website maakt gebruik van cookies om instellingen te bewaren en website-statistieken te verzamelen.
Als je hieronder op de knop "Cookies toelaten" klikt, geef je ons toestemming om deze cookies te gebruiken.

Wil je meer gedetailleerde informatie, gebruik dan de knop "Meer info".

We onderscheiden volgende types cookies, naargelang hun doeleinden:

 • Essentiële/ Strikt noodzakelijke cookies:

  Deze cookies zijn nodig om de website te laten functioneren en kunnen niet worden uitgeschakeld in onze systemen. Ze worden meestal alleen ingesteld als reactie op acties die door u zijn gesteld, zoals het instellen van uw privacy voorkeuren, inloggen of het invullen van formulieren. Ze zijn noodzakelijk voor een goede communicatie en ze vergemakkelijken het navigeren (bijvoorbeeld naar een vorige pagina terugkeren, etc.).
 • Niet-essentiële cookies:

  Deze cookies zijn op zich niet noodzakelijk om de website te laten functioneren, maar ze helpen ons wel een verbeterde en gepersonaliseerde website aan te bieden.
  • » Functionele cookies:

   Deze cookies stellen de website in staat om verbeterde functionaliteit en personalisatie te bieden. Ze kunnen worden ingesteld door ons of door externe providers wiens diensten we hebben toegevoegd aan onze pagina's.
  • » Analytische cookies:

   Met deze cookies kunnen we bezoeken en traffic bijhouden, zodat we de prestaties van onze website kunnen meten en verbeteren. Ze helpen ons te weten welke pagina's het meest en het minst populair zijn en hoe bezoekers zich door de website verplaatsen.
  • » Targeting / advertising cookies:

   Deze cookies kunnen door onze advertentiepartners via onze website worden ingesteld. Ze kunnen door die bedrijven worden gebruikt om een profiel van uw interesses samen te stellen en u relevante advertenties op andere sites te laten zien.

Wij gebruiken dus enerzijds onze eigen cookies en anderzijds cookies van zorgvuldig geselecteerde partners met wie we samenwerken.


Nog meer weten?

Kijk dan in onze uitgebreide Cookieverklaring en ons Privacybeleid .

Cookie image
 • Brainlane / 
 • Blog / 
 • MODX Conferentie: Nieuwe Plug-ins en Innovatieve Tools voor Webdevelopment

MODX Conferentie in Berlijn

Bij Brainlane vinden we het belangrijk om op de hoogte te blijven van de nieuwste ontwikkelingen op gebied van webontwikkeling. Daarom woonde ons team op zaterdag 17 juni de MODX-conferentie in Berlijn bij. Projectmanager Hans, Front-end Developer George en DevOps Manager Frank werden ondergedompeld in de wereld van MODX en leerden van andere experts uit de branche. Een bijzonder waardevolle ervaring, zeker aangezien het al een tijd geleden was dat MODX zulke conferenties organiseerde vanwege de COVID-19-pandemie.

deelname-brainlane-modx-conferentie-in-berlijn

De conferentie werd samen met het Duitse partnerbedrijf Seda georganiseerd om het 10-jarig bestaan van Modmore te vieren. Modmore bouwt aanvullende plug-ins voor MODX die tijdens de conferentie ook geïntroduceerd werden.

Nieuwe plug-ins en innovatieve functionaliteiten

Andreas Zeller van LUX Medien opende de conferentie met een presentatie over hoe we MODX kunnen aanbrengen bij potentiële klanten. Hoewel MODX misschien minder bekend is in vergelijking met andere CMS-systemen, heeft het een sterke technische fundamenten waardoor Brainlane ook bewust voor dit systeem koos.

Vervolgens nam Mark Hamstra van Modmore het woord en gaf ons een voorproefje van ContentBlocks 2, een plug-in die momenteel in ontwikkeling is. ContentBlocks 2 is een tool waarmee klanten content op een creatieve en dynamische manier op alle webpagina’s kunnen samenstellen. Het geeft je veel vrijheid om pagina's op te bouwen met afbeeldingen, tekst, video's, tabellen en meer. De nieuwe versie, ContentBlocks 2, werkt nog eenvoudiger en biedt meer mogelijkheden. Bovendien ziet het er visueel aantrekkelijker uit.

Herbert Kroon en Arjen Trouwborst van DBB kwamen ook aan het woord en presenteerden hun Flex-toolkit, een tool om gepersonaliseerde gegevensstructuren op te zetten.

Ten slotte presenteerde Thomas Jakobi van Treehill Studio een opmerkelijke plug-in waar we erg enthousiast over waren. Thomas heeft al veel plug-ins geschreven die we succesvol gebruiken om specifieke klantvragen aan te pakken. Ook deze keer heeft hij zich van zijn beste kant laten zien. Hij introduceerde een eventmodule met twee belangrijke onderdelen. Ten eerste kunnen websitebezoekers in de toekomst rechtstreeks afspraken inplannen in de digitale agenda van medewerkers van het bedrijf. Ten tweede kan je met de module evenementen op een aantrekkelijke manier voorstellen op je website, waarbij geïnteresseerden zich ook kunnen registreren, tickets kunnen kopen en betalen.

De nieuwe plug-in wordt gelanceerd in september, en Brainlane staat vooraan om de module uitvoerig te testen. Op die manier kunnen we uit de eerste hand ontdekken welke elementen erin zitten en hoe we deze innovatieve module kunnen gebruiken in toekomstige webprojecten.

Het bestaan van zo een eventmodule is ons uiteraard niet vreemd. Voor klanten als Oliovino, Pius X, Limburgse Milieukoepel, Synaps en Studio Pieter Stockmans ontwikkelden we namelijk een eigen module met gelijkaardige functies. Zo gebruikt Oliovino de eventmodule om inschrijvingen te verzamelen voor wijndegustaties, informeert Pius X ouders over de evenementen die zij organiseren, en kunnen klanten rondleidingen boeken op de website van Piet Stockmans. We zijn benieuwd hoe we onze eigen module verder kunnen uitbreiden na de lancering van Threehill Studio in september.

Productieve samenwerking met Modmore en MODX

Hans, Frank en George samen met Mark van Modmore
Hans, Frank en George samen met Mark van Modmore

Als je in Berlijn bent én kan samenzitten met de ontwikkelaars van de software, dan moet je die kans optimaal benutten. En dat deed ons team ook. Daarom hadden we na het evenement nog een productieve vergadering met Mark Hamstra van Modmore. Mark is een prominent figuur bij Modmore die onder andere de “commerce-module” bouwde. Een module die veel wordt gebruikt voor webshops, een gebied waarin Brainlane steeds actiever is.

Tijdens de vergadering stelden we specifieke vragen en diende we functieverzoeken in om de commerce-module verder te optimaliseren voor onze klanten. Een overlegmoment met grote meerwaarde voor beide partijen aangezien Modmore directe feedback ontving van softwaregebruikers, en wij waardevolle inzichten verkregen die onze werking alleen maar zal optimaliseren. Een win-win voor beide partijen.

Naar een efficiëntere toekomst voor maatwerkprojecten

Eén ding stond vast: Team Brainlane is goed op de hoogte van MODX en neemt een leidende positie in de ontwikkeling ervan. Het was waardevol om te zien hoe alle aanwezigen het MODX-systeem zijn eigen unieke manier gebruiken. Ideeën uitwisselen en sparren met andere professionals is buitengewoon verrijkend.

Wil je ook profiteren van de voordelen van MODX voor jouw toekomstige website? Neem dan vandaag nog contact met ons op. Wij staan klaar om je kennis te laten maken met MODX en samen te werken aan een website die voldoet aan jouw specifieke behoeften. Of het nu gaat om een bedrijfswebsite, een webshop of een ander webgerelateerd project, wij hebben de expertise en ervaring om jouw visie werkelijkheid te maken.

Contacteer ons

Samenwerken aan jouw groei?

Contacteer ons